Ev Taşıma Kira Yardımı Nedir Kimlere Verilir ?

Ev taşınma yardımı, kentsel dönüşüm projesi ile ortaya çıkan ve kirada oturan vatandaşlara yapılan bir yardım biçimidir. Burada gaye; ekonomik durumu kötü olan ama kentsel dönüşümden faydalanmak için konutundan çıkmak zorunda kalan kiracılara parasal kira yardımı sağlamaktır.


Bunun için, kirada oturanların kira ve nakliye maliyetleri ilgili makam tarafından karşılanır. Ev taşıma kira yardımına başvurmak için Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’ne yazılı olarak başvurmak ve gerekli evrakları beyan etmek gerekir.


Ev taşıma Kira Yardımı


Kira Yardımında Kimler Faydalanabilir ?


Ülkemizde 2012 yılından beri geniş kapsamlı kentsel dönüşüm projesi başlatılmıştır. Projenin amacı, doğal afet tehlikesi bulunan evlerde ve bu evlerin dışında kalan riskli binaların olduğu bölgelerde korunaklı ve güvenilir yaşam şartları tesis etmektir.


Şehirsel dönüşüm zamanının bir parçası olarak, ilgili bakanlık tarafından vatandaşların güvenliğini riske sokan her kötü binanın ortadan kaldırılması için iyileştirme, yeniden inşa ve sağlamlaştırma çalışmaları yapılmaktadır.


Şehirsel dönüşüme dahil olan bir evde veya ofiste olan kiracıların zarar görmemesi için bu kişi veya kuruluşlara uygun koşullar yerine geldiğinde ev kira yardımı ve nakliye yardımı ödenmektedir.. Ev taşıma kira yardımından faydalanmak için kiracıların 6306 sayılı kanun bünyesinde, evlerinin ve ya iş yerlerinin ile tahliye edilmiş olmaları gerekir.


Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır ?


Ev kiracıları için geçerli olan bu durum işletme kiracıları içinde taşınma ödenek başvurusunda bulunabilirler. Hem ev hem işletme kiracılarının ödenek başvurusunda bulunabilmeleri için bazı evrakları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.


Bu Belgeler Şunlardı ;


 Yetkili birimden alınan müraacat formu, 

• Kimlik aslı ve fotokopisi,

• Tehlikeli evde ikamet ettiğini gösteren adrese bazlı nüfus kayıt örneği aslı veya kiracının ismine kayıtlı, adresi ve kapı numarasını gösteren, son 2 aya ait elektrik, su veya doğalgaz faturalarından birinin aslı. 

• Nüfus Müdürlüğü’nden alınacak, ıslak imzalı yeni adrese dayalı nüfus kayıt örneği aslı,

• Tehlikeli yapı ibraz etme yazısı fotokopisi,

• Kamusal bankalarından birinde düzenlenmiş vadesiz hesaba ait hesap evrağı fotokopisi bulunmaktadır.0 görüntüleme

Bir Telefon Kadar Yakınız

05374092406
05314360212
Mobil İçin Tıkla Ara​

© 2023 Baraj Taşımacılık.Tüm Hakları Saklıdır.

  • Pinterest Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • w-facebook
  • Twitter Clean

İletişim

05374092406

05314360212

AS

Adres :

Yurt Mahallesi 72352 sokak

Adana/Seyhan

www.milliyetevdenevenakliyat.com